Pārvarot 5% barjeru divās pašvaldībās no četrām, kurās bija pieteikti partijas saraksti, PROGRESĪVIE noslēguši pašvaldību vēlēšanu kampaņu, lai jau tuvākajās nedēļās uzsāktu gatavošanos Saeimas vēlēšanām, kas paredzētas 2018. gadā.

Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas sniegtajiem provizoriskajiem rezultātiem, Mārupes novadā PROGRESĪVO kandidātu saraksts ieguvis vienu deputāta vietu domē, kuru ieņems Edgars Jansons, savukārt Aizputes novadā no 15 deputātu vietām PROGRESĪVAJIEM tikušas četras (tajā skaitā saraksta līderim Mārtiņam Grundmanim).

Jūrmalā un Ķegumā partijai pietrūka balsu, lai iekļūtu domēs, taču partijas priekšsēdētājs Māris Graudiņš atzīst: ar savu līdzdalību Jūrmalas vēlēšanās PROGRESĪVIE devuši triecienu ZZS korumpētajai varai. Viņaprāt, ZZS varētu pat vairs nebūt domes pozīcijā, jo arī tās sabiedrotajiem nav veicies pārāk labi – deputātu vietu vairākums ticis pretkorupcijas aliansei.

PROGRESĪVO mērķis šajās vēlēšanās bija akcentēt nevienlīdzības mazināšanu un vērsties pret iesīkstējušo izšķērdību pašvaldībās, kura nereti izpaudusies arī kā negodīgi iepirkumi par labu partiju sponsoriem.

“Diemžēl kriminālprocesu tempi valstī atpaliek no vēlēšanu kalendāra, ļaujot aizdomās turamo partijām gūt virsroku,” pauž M. Graudiņš. “Mēs, startējot kā pilnīgi jauna partija ar jaunu politiķu sarakstu (turklāt bez ārējiem lielsponsoriem!), esam radījuši pamatu nākotnes darbam. Gan mūsu, gan vispārējie vēlēšanu rezultāti daudzās pašvaldībās parāda, ka sabiedrībai ir nepieciešami jauni piedāvājumi un gan saimnieciskie, gan politiskie risinājumi.”

PROGRESĪVIE apvieno sociāldemokrātiski domājošus cilvēkus, kuri iestājas par progresīvām reformām Latvijas politikā, ekonomikā un varas attieksmē pret sabiedrību. Organizācijas ideāls ir tāda valsts un sabiedrība, kuru raksturo taisnīgums, uzskatu brīvība, cilvēku vienlīdzība un solidaritāte.

Informāciju sagatavoja
Džerijs Šterns, mediji@progresivie.lv

kontaktpersona:
Māris Graudiņš, mob. 29 269 333